FLEXXLINE

Nedělejte průměrné věci a vytěžte technologii na maximum. I když přemýšlíte „jen" o tom, jak pojmout aplikaci na textil. Aplikace z polyuretanu dokáže mnohem víc, než byste na první pohled řekli. Například vydrží až 180 °C po dobu 5 minut bez toho, aby se vznítila, roztavila nebo oddělila od tkaniny! Praní v pračce je tedy jen maličkost, kterou výsledný emblém či logo bez problémů zvládnou.

Kromě toho může mít FLEXXLINE takřka jakoukoli barvu, tvar i výrazný strukturovaný povrch díky cílené kombinaci různých struktur (v jedné aplikaci tedy můžete najednou kombinovat i několik různých struktur). FLEXXLINE je ideálním řešením pro všechny typy textilu.

  • Materiál: polyuretan (PU)
  • Tloušťka materiálu: 0,5–0,7 mm
  • Metody tisku: sítotisk
  • Vhodné pro: interiérový nábytek, firemní, designové a sportovní oblečení (emblémy a loga nepřekáží ani neškrábou), technický a automobilový textil

Jemné struktury a živé barvy: FLEXXLINE u nás nemá konkurenci

Aplikace FLEXXLINE mají několik výhod, které z nich dělají špičku na trhu. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, umožňuje na povrchu vytvořit jakoukoli strukturu a zároveň zajišťuje stálobarevnost – i při každodenním používání textilu a pravidelném praní v pračce. Další výhodou je možnost vyrobit aplikaci podle jakéhokoli návrhu. A jaká jsou nejčastější přání ze strany firem?

„Přání zákazníků, kteří hledají ideální aplikaci na textil, jsou většinou shodná. Chtějí, aby jejich loga či emblémy hezky vypadaly, ladily s textilem a dobře držely. Stejně důležitá je také zdravotní nezávadnost při styku s pokožkou, a to zejména u oblečení," říká Oľga Königová, marketingová manažerka společnosti RATHGEBER. Vytvořit lze libovolný tvar i libovolné barevné kombinace. Aplikaci pak lze upravovat ve všech třech směrech. A výsledek vypadá skvěle. Nejjemnější struktury vytvořené pomocí bodů a čar propůjčí motivu působivý plastický efekt.

Značení pro originální a designové předměty

FLEXXLINE se hodí pro sériovou výrobu stejně jako pro designové kousky. Například fashion designér, umělec a kreativec Rostislav Liška je použil k označení svých propagačních předmětů, které byly k vidění například na vernisáži ALBINUS GRAMMAR / MESSAGES. „Trefit aktuální trendy, design, barevnost, ale i poezii a estetiku produktu, to se firmám z Asie málokdy podaří. A RATHGEBER tohle umí," říká Liška v rozhovoru pro náš časopis. Přečtěte si celý článek a zjistěte, jak Rostislav Liška propojil technologii FLEXXLINE s runovou symbolikou a proč miluje provokativní grafický design.