Naše řešení pro dokonalý štítek

Štítek jako plochý „odznak“, který zobrazuje logo nebo název značky – nic víc, nic míň. Tento zjednodušující pohled na značení chceme změnit. Proto hledáme neotřelá řešení, inovativní nápady a nový, svěží přístup k materiálům a technologiím. V RATHGEBERU umíme pracovat téměř se všemi představitelnými materiály – od různých druhů plastů přeš kov až po plexi. Pro tuto designérskou soutěž jsme vybrali několik technologií, s kterými můžete jakkoli pracovat. Představivosti meze rozhodně neklademe. Do štítku umíme zapracovat i předměty, které propůjčují různé funkce. Naše značení tak mohou svítit, chladit, ale i nést nejrůznější informace pomocí NFC čipů.

Horká ražba

U horké ražby je motiv přenášen na potiskovaný materiál prostřednictvím tiskového štočku. Štoček je zahříván a společně s voskovou barevnou páskou přitlačen na potiskovaný materiál. Díky teplu štočku se barva na barevné pásce roztaví a přenese na potiskovaný materiál. Horká ražba je vhodná na etikety na roli a archy.

Lentikulární struktura neboli 4D Magic

Díky lentikulární technologii získá obraz na povrchu štítku, loga nebo emblému iluzi hloubky či iluzi pohybu při pohledu z různých úhlů. Lentikulární strukturu neboli 4D Magic, jak této technologii říkáme v RATHGEBERU, můžete použít například na samolepicí fólie, na bezpečnostní štítky nebo třeba na přívěšek na klíče.

Řezání laserem a plotrem

Řezací plotr je jednoduše řečeno stůl, nad kterým se pohybuje řezací hlava s nožem. Tento stroj umí mechanicky vyřezat jednotlivé tvary – budoucí štítky. Laserový plotr zastane stejnou práci, řezací hlava je však vedena počítačem a k řezu materiálu dochází pomocí laserového paprsku.

Sítotisk

Tisková barva se při tomto postupu tiskne pomocí gumové stěrky skrz textilní tkaninu s jemnými oky na potiskovaný podkladový materiál. Pro každou barvu je potřeba vlastní síto. Pro každou barvu je potřeba vlastní síto. Tento tisk má dlouhou životnost, je velmi odolný proti povětrnostním vlivům a umožňuje použití mnoha speciálních barev (např. reflexní barvy, fluorescentní barvy, lesklé efekty, metalické…

Digitální tisk

Díky této technologii dokážeme mimořádně brilantně zobrazit takřka cokoli včetně věrného prolnutí barev a fotografií s vysokým rozlišením. Všeobecně platí, že čím větší je rozlišení tiskových dat, tím lepší je kvalita tisku.

Parciální embosování

Embosování neboli slepotisk je technika, která slouží k vytvoření reliéfu na daném podkladu pomocí vytlačování vzoru, obrazce nebo textu do hloubky podkladu, kterým je například hliník, plast či samolepicí fólie. Standardní výška ražení činí cca 0,25 mm.

FLEXXLINE

Nedělejte průměrné věci a vytěžte technologii na maximum. I když přemýšlíte „jen" o tom, jak pojmout aplikaci na textil. Aplikace z polyuretanu dokáže mnohem víc, než byste na první pohled řekli. Například vydrží až 180 °C po dobu 5 minut bez toho, aby se vznítila, roztavila nebo oddělila od tkaniny! Praní v pračce je tedy jen maličkost, kterou výsledný emblém či logo bez problémů zvládnou.

ROYALPLAST

Kdo říká, že etiketa nebo samolepka nic neumí? Díky technologii ROYALPLAST dostanete do svého projektu nejen emoce, ale i funkci. To je možné díky speciální polyuretanové vrstvě, která samolepku nejen chrání. Zároveň je možné do ní zatavit cokoli dalšího – od čipu až po…

CHROMOTION

Zabalte svůj štítek do chromového efektu a dodejte mu nádech luxusu a exkluzivity. Kombinujte živé barvy s hrou odlesků a stínů. Nebo přidejte jakýkoli jiný materiál, a vytvořte tak neobvyklé spojení, které zaujme. Elegance kovu zkrátka nestárne.